Přejete si sestavit individuální nabídku na míru?
8 denní

Norsko – Země trollů, fjordů a vodopádů


16 890,- Kč
Bergen, Maihaugen, Geirangefjord, Stryn, Oslo

Popis zájezdu

1.den:

Brzy ráno odjezd z Prahy a přejezd do dánského Hirtshals, večer nalodění na trajekt do norského Bergenuubytování v kajutách.

2.den:

V poledne příjezd do Bergenu, prohlídka historického centra s průvodcem (hanzovní domy, rybí trh) a možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku FlØyen (single way ticket 25 NOK, return 50 NOK, studenti nad 16 let single way 50 NOK, return 100 NOK), z níž je vidět centrum města jako na dlani. Ubytování v Bergenu či okolí.

3.den:

Po snídani zastávka u vodopádů Twindefossen, poté zastávka u ledovcového splazu Briksdalsbreen (40 NOK) a zastávka u areálu letního lyžování Stryn. Ubytování v okolí jezera Stryn.

4.den:

Po snídani výjezd na vyhlídkový bod Dalsnibba (50 NOK) (1476 m. n.m.), který je nejvýše položeným vyhlídkovým bodem na fjord Geiranger, panoramatická jízda k Trollí stezce. Možnost vyhlídkové plavby fjordem Geirangerfjord – vodopády Sedm sesterNápadník aj. Odpoledne zastávka u vodopádu Stigfossenunikátní vyhlídková plošina, plavba trajektem přes fjord Nordalsfjorden (170 NOK). Ubytování v blízkosti městečka Åndalsnes.

5.den:

Po snídani pěší výstup na vyhlídku Rampestreken, výhled na řeku RaumaRomsadalsfjord a městečko Andalsnes. Dle počasí a zdatnosti možnost pokračování autobusem do města Ålesund, kde se nachází jedna z nejkrásnějších vyhlídek na fjordy (40 NOK) – hora Aksla, vyhlídka Fjellstua. Odpoledne přejezd na ubytování do Dombasu, cestou zastávka na focení u Trollí stěny.

6.den:

Po snídani zastávka u typického venkovského kostelíčku v Ringebu, poté pokračování v cestě směr Lillehammer, návštěva areálu skokanských můstků a skanzenu Maihaugen (65 NOK), kde uvidíte mnoho zajímavých venkovských stavení. Přejezd podél jezera MjØsa do města GjØvik, kde se nachází sportovní hala vytesaná do skály. Ubytování v Hamaru a procházka kolem sportovní haly tvaru obrácené lodě.

7.den:

Po snídani přejezd do Osla. Prohlídka historického centra s průvodcem (Opera, parlament, Královský palác, radnice…), poté přejezd na poloostrov Bygdoy (ostrov muzeí) a návštěva některého z muzeí (Norsk Folkmuseum, Vikingskiphuset, Kon Tikki Muesum…) – ceny 0 – 50 NOK dle typu muzea. Zastávka v parku Viegeland a pokračování v cestě do švédského Trelleborgu

8.den:

Brzy ráno plavba trajektem a odpoledne připlutí do Rostocku a transfer Německem do ČR. Návrat do Prahy v ranních hodinách (9.den)

Cena zahrnuje:

•dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, kávovar, lednička, bufet, WC, Video)

•trajekt Hirtshals - Bergen s ubytováním v kajutách lodi a Trelleborg - Rostock

•5x ubytování se snídaní (hostel, hotel, chata)

•komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna

•pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

•na 13 účastníků 1 místo zdarma pro pedagogický dozor

•bezplatné přistavení autobusu (min. 13 účastníků)

•služby průvodce po celou dobu zájezdu a dodání informačních materiálů


Cena nezahrnuje:

  • MHD + vstupy do navštívených atrakcí a objektů
Máte zájem?
footer relief

© 2023 CKRoyal™. Všechna práva vyhrazena.
created by Trilogic, s.r.o.

×