Phone
777 898 967
604 863 684
MÁTE DOTAZ? NEVÁHEJTE VOLAT
Skotsko - země Williama Wallace

Skotsko - země Williama Wallace

10denní
Celoročně
13 490,- Kč

Místa: Amsterdam, Edinburgh, Skye, York, Londýn
Číslo programu:1 035
Termín: dle přání kolektivu 

 

1.den:   Odjezd z České republiky do Amsterdamu.

2.den:   Celodenní pobyt v Amsterdamu, prohlídka historického centra, projížďka lodí po grachtech a návštěva Květinového trhu. Odpoledne přejezd do přístavu Iljmunden a plavba trajektem do Newcastelu (plavba cca 16 hodin), ubytování v kajutách lodi.

3.den:   Dopoledne průjezd národním parkem Velké Británie Northumberland National Park a přejezd skotských hranic. Odpoledne prohlídka Rosslyn Chapel, oplývající příběhy o zakopaném pokladu, hrobech, rytířském zlatu, relikviích, jeruzalémských svitcích a jiných věcech. Ubytování v hostitelských rodinách v Edinburghu.

4.den:   Celodenní prohlídka města Edinburgh, ráno výstup na vyhlídku, kde budeme mít Edinburgh jako na dlani, pak návštěva paláce Holyrood a skotského parlamentu a poté procházka po slavné třídě Royal Mile až k Edinburghskému hradu. Odpoledne přejezd do přístavu a návštěva slavné královské jachty Britannia.  Večer návrat na ubytování.

5.den:   Dopoledne přejezd do města St. Andrews s nejstarší skotskou univerzitou, po cestě možná zastávka v přímořském městečku Culross a v Secret Bunker. Odpoledne pak návštěva paláce Scone. . Večer návrat na ubytování.

 6.den:   Přejezd na nejjižnější ostrov jižních Hebrid - ostrov Skye, procházka smutným údolím Glencoe, pyšnícím se nádhernou panenskou přírodou. Zastávka v palírně whiskey Ben Nevis. Odpoledne zastávka v městečku Fort Augustus, projížďka lodičkou po jezeře Loch Ness. Při přejezdu zastávku u jednoho z nejromantičtějších hradů Skotska Eilean Donan Castle. Večer ubytování v hostelu na ostrově.

7.den:   Dopoledne prohlídka hradu Dunvegan s vyjížďkou ke kolonii tuleňů. Okružní jízda ostrovem Skye se zastávkami u Old Man of Store, vodopádů Kilt Rock a dle časových možností osobní volno v hlavním městě ostrova Skye Portree. Večer návrat na ubytování.

8.den:   Celodenní přejezd do města York. Odpoledne zastávka ve svatební vesnici Gretna Green. Večer ubytování v hostitelských rodinách (alternativně v hostelu) v Yorku.

9.den:   Ranní přejezd do Londýna. Celodenní pobyt ve městě (klasická prohlídka City of Westminster nebo program dle přání školy). Ve večerních hodinách odjezd zpět do České republiky.

10.den:  Návrat do České republiky v odpoledních hodinách.

Cena: 13 490,- Kč (cena platí při odjezdu v nízké a střední sezoně: září - půlka června)
Cena zahrnuje:
 • dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, kávovar, lednička, bufet, WC, Video)
 • lodní lístek Iljmunden - Newcastle
 • 1x ubytování v kajutách
 • 1x trajekt nebo Eurotunel (v kompetenci CK) přes kanál La Manche
 • 2x ubytování v hostelu v Inverness se snídaní a večeří
 • 3x ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí (oběd ve formě balíčků)
 • 1x ubytování na hostelu/rodinách v Yorku
 • komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storno
 • pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 Sb.
 • na 13 účastníků 1 místo zdarma pro pedagogický dozor
 • bezplatné přistavení autobusu (min. 13 účastníků)
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu a dodání informačních
Cena nezahrnuje:
 • MHD a vstupy do navštívených objektů a atrakcí (aktuální ceník na vyžádání)