Phone
777 898 967
604 863 684
MÁTE DOTAZ? NEVÁHEJTE VOLAT
Skotsko - země Williama Wallace

Skotsko - země Williama Wallace

031
Celoročně
12 990,- Kč

Místa: Amsterdam, Edinburgh, Skye, York, Londýn
Číslo programu:1 031
Termín: dle přání kolektivu 

 

1.den:  Odjezd z České republiky do Amsterdamu.

2.den: Celodenní pobyt v Amsterdamu, prohlídka historického centra, projížďka lodí po grachtech a návštěva Květinového trhu. Odpoledne návštěva muzea voskových figurín Madam Tussaud´s. V podvečer přejezd do přístavu Ijmuiden a plavba trajektem do Newcastelu (plavba cca 16 hodin), ubytování v kajutách lodi.

3.den:  Dopoledne průjezd národním parkem Velké Británie Northumberland National Park a přejezd skotských hranic. Odpoledne prohlídka Rosslyn Chapel, oplývající příběhy o zakopaném pokladu, hrobech, rytířském zlatu, relikviích, jeruzalémských svitcích a jiných věcech. Ubytování v hostitelských rodinách v Edinburghu.

4.den:  Celodenní prohlídka města Edinburgh, procházka po slavné třídě Royal Mile, návštěva Edinburghského hradu a muzea optických klamů Camera Obscura. Odpoledne přejezd do přístavu a návštěva slavné královské jachty Britannia.  Večer návrat na ubytování.

5.den:  Dopoledne exkurze ve vybrané palírně whiskey. Odpoledne procházka k vodopádům Hermitage a návštěva Blair Castle, jednoho z nejkrásnějších skotských hradů, který je nepřetržitě obýván od 11. století a pyšní se vlastní armádou. Večer návrat na ubytování.

6.den:  Přejezd na nejjižnější ostrov jižních Hebrid - ostrov Skye, procházka smutným údolím Glencoe, pyšnícím se nádhernou panenskou přírodou. Odpoledne zastávka v městečku Fort Augustus, projížďka lodičkou po jezeře Loch Ness. Večer ubytování v hostelu na ostrově.

7.den:  Odpoledne prohlídka hradu Dunvegan s vyjížďkou ke kolonii tuleňů. Okružní jízda ostrovem Skye se zastávkami u Old Man of Store, vodopádů Kilt Rock a dle časových možností osobní volno v hlavním městě ostrova Skye Portree. Večer návrat na ubytování.

8.den: Celodenní přejezd do města York. Odpoledne zastávka ve svatební vesnici Gretna Green. Večer ubytování v hostitelských rodinách (alternativně v hostelu) v Yorku.

9.den:  Ranní přejezd do Londýna. Celodenní pobyt ve městě (klasická prohlídka City of Westminster nebo program dle přání školy). Ve večerních hodinách odjezd zpět do České republiky.

10.den:  Návrat do České republiky v odpoledních hodinách.

Cena: 12 990,- Kč (cena platí při odjezdu v nízké a střední sezoně: září - půlka června)
Cena zahrnuje:
 • dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, kávovar, lednička, bufet, WC, Video)
 • lodní lístek Iljmunden - Newcastle
 • 1x ubytování v kajutách
 • 1x trajekt nebo Eurotunel (v kompetenci CK) přes kanál La Manche
 • 2x ubytování v hostelu v Inverness se snídaní a večeří
 • 3x ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí (oběd ve formě balíčků)
 • 1x ubytování na hostelu/rodinách v Yorku
 • komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storno
 • pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 Sb.
 • na 13 účastníků 1 místo zdarma pro pedagogický dozor
 • bezplatné přistavení autobusu (min. 13 účastníků)
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu a dodání informačních
Cena nezahrnuje:
 • MHD a vstupy do navštívených objektů a atrakcí (aktuální ceník na vyžádání)