Phone
777 898 967
604 863 684
MÁTE DOTAZ? NEVÁHEJTE VOLAT
Skotsko  - Grand tour s návštěvou Orknejí

Skotsko - Grand tour s návštěvou Orknejí

11denní
Celoročně
14 990,- Kč

Místa: Amsterdam, Glasgow, Edinburgh, Skye, Loch Ness, Orkneje
Číslo programu: 035
Termín zájezdu: dle přání kolektivu a volných kapacit

 

1.den: Odjezd z ČR v odpoledních /večerních hodinách a přejezd přes SRN do Nizozemska.

2.den: Dopoledne návštěva Amsterdamu a procházka historickým centrem. Poté projížďka na lodi po slavných grachtech. Odpoledne přesun na trajekt do Ijmuidenu, ubytování v kajutách a plavba do Newcastelu.

3.den: Dopoledne vylodění v Anglii a přejezd do Skotska. Zastávka u Hadrian´s Wall, která vytyčovala severní hranici Římského impéria. Odpoledne prohlídka velkoměsta Glasgow a procházka s průvodcem (katedrála sv. Munga, George Sq., Pollock House, Mc Lellan Galleries, Nekropollis – viktoriánksý hřbitov, kde se nachází cca 3500 soch). Večer ubytování v hostitelských rodinách ve Stirlingu či okolí.

4.den: Celodenní prohlídka města Edinburgh, procházka po slavné třídě Royal Mile, návštěva Edinburghského hradu. Odpoledne výstup na Arthur´s Seat a návštěva Holyrood Palace, oficiálního skotského sídla královny Alžběty II. . Poté návštěva královské jachty Britannia. Večer ubytování v hostitelských rodinách ve Stirlingu.

5.den: Dopoledne návštěva rozhledny Wallace Monument a bitevního pole v Bannockburn. Odpoledne přejezd do NP Trossachs, o jehož krásách básnil už Sir Walter Scott. Prohídka malebné vesničky Luss a projížďka historickým parníkem po jezeře Loch Katrine. Večer návrat na ubytování.

6.den: Brzy ráno odjezd do oblasti Highlands.  Průjezd smutným údolím Glencoe, zastávka u Neptunových schodů ve Fort William a přejezd trajektem z Malaig na ostrov  Skye. Ubytování na hostelu a prohlídka hlavního města ostrova Portree.

7.den: Po snídani návštěva Dunvegan Castle a výlet lodičkou ke kolonii tuleňů. Odpoledne návštěva městečka Uig a zastávka na hřbitůvku, kde je pochovaná skotská hrdinka Flora MacDonald. Výstup k Old Man of Storr a zastávka u vodopádů Kilt Rock. Večer návrat na ubytování

8.den: Ráno zastávka u překrásného Eilean Donan a Castle a fotopauzy u jezera Loch Ness. Cesta severním Skotskem do přístavu Scrabster . K večeru trajektem (cca 1,5 hod.) na SOUOSTROVÍ ORKNEJE , plavba kolem impozantních útesů ostrova Hoy , mezi ostrovy se nachází vodní plocha známá jako Scapa Flow , hlavní základna královského námořnictva za obou světových válek, připlutí do STROMNESS na ostrov MAINLAND , největší ostrov Orknejí, odjezd na ubytování. 

9.den: Po snídani návštěva kamenné vesnice Skara Brea, která byla osídlena přibližně 3100 př.n.l., poté prohlídka Skail House, kde pobýval legendární kapitán Cook.  Odpoledne zastávka u obřadních kamenných kruhů STANDING STONES OF STENNES a RING OF BRODGAR. Večer návrat do Skotska a ubytování na hotelu

10. den: Ráno přesun do Newcastelu. Zastávka v oblasti Borders a návštěva pitoreskního městečka Peebles. Odpoledne nalodění na trajekt do Nizozemska, ubytování v kajutách.

11. den: Ráno vylodění v Ijmuidenu a celodenní přejezd do ČR (příjezd ve večerních/nočních hodinách).

 

Cena: 14 990,- Kč
Cena zájezdu zahrnuje:

*dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, kávovar, lednička, bufet, WC, DVD)

* trajekt ijmuiden – Necastle – ijmuden s ubytování v kajutách

* trajekt na Orkneje, Skye  a zpět

* 4x ubytování v hostelu se snídaní

*3x ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí

*komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storno zájezdu

*pojištění proti úpdaku CK

*na každých 13 plně platících 1 místo zdarma

*bezplatné přistavení autobusu (min 13 plně platících)

*dopravu účastníků do místa setkání s hostitelskou rodinou

*služby průvodce a dodání informačních materiálů

Cena zájezdu nezahrnuje: MHD a vstupy do navštívených objektů a atrakcí