Phone
777 898 967
604 863 684
MÁTE DOTAZ? NEVÁHEJTE VOLAT
S Harry Potterem do Bradavic

S Harry Potterem do Bradavic

8denní
Celoročně
10 990,- Kč

 

Místa: Londýn, York, Stirling, Highlands, Trossachs, Edinburgh, Amsterdam
Číslo programu: 032
Termín zájezdu: dle přání kolektivu


1.den: Odjezd z České republiky přes SRN a Belgii do francouzského Calais.

2.den: Brzy ráno plavba trajektem do Velké Británie. Dopoledne přejezd lodí do historické části Londýna City of Westminster a pěší procházka s průvodcem (Westminster Abbey, Parlamet, Buckingham Palace, Trafalgar Sq., Piccadilly Circus, Leicester Sq., Downing Street….). Odpoledne přejezd soukromým autobusem do filmových studií Warner Bros, kde po deset let vznikala slavná pohádková sága o malém čarodějovi Harry Potterovi. Večer ubytování v rodinách v Londýně.

3.den: Ráno odjezd do severoanglického Yorku, cestou zastávka v Malhamdale, které se pyšní roztodivnými přírodními útvary i přírodním amfiteátrem Malham Cove, vodopády Malham Cove Waterfall či průsmykem Gordale Scar a sloužili jako filmová kulisa k příběhům o Harry Potterovi. Večer ubytování v hostelu v Yorku.

4.den: Ráno prohlídka historického centra města York s poté návštěva hradu Alnwick Castle, který ve filmu představoval školu v Bradavicích. Odpoledne zastávka na nádherné kilometry se táhnoucí pláži Bamburgh Beach. Večer ubytování v rodinách ve Stirlingu.

5.den: Brzy ráno přejezd do Fort William a cesta historickým jakobitským parním vlakem přes Skotskou vysočinu do městečka Mallaig. Mimo jiné vás vláček proveze i přes Glenfinnan Viaduct, přes který mířil Harry Potter do školy v Bradavicích. Opoledne zastávka v Arisag a u Neptunových schodů, průjezd nechvalně proslulým údolím Glencoe (fotopauzy). Večer návrat na ubytování ve Stirlingu.

6.den: Dopoledne prohlídka historického města Stirling, možnost návštěvy Stirling Castle nebo osobní volno určené k nákupům. Odpoledne přejezd do NP Trossachs, o jehož krásách básnil už Sir Walter Scott. Prohídka malební vesničky Luss a projížďka historickým parníkem po jezeře Loch Katrine. Večer návrat na ubytování.

7.den: Ráno přejezd do Edinburghu, pěší prohlídka historického centra s průvodcem (Holyrood Palace, Royal Mile, Edinburgh Castle, Dynamic Earth, Princess Street…). Odpoledne přejezd do Newcastle a nalodění na trajekt do Nizozemska.

8.den: Dopoledne prohlídka Amsterdamu (Dam, Damrak, Královský Palác, květinový trh,  Bekynáž…) a plavba lodí po slavných grachtech. Návrat do ČR v pozdních nočních hodinách.

 

Cena: 10 990,- Kč
Cena zájezdu zahrnuje:

*Dopravdu zájezdovým autokarem

*1x trajekt nebo Eurotunel přes kanál La Manche

*1x trajekt Newcastle - Amsterdam s ubytováním ve 4-lůžkových kajutách

*1x ubytování v hostelu se snídaňovým balíčkem

*komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storno zájezdu

*pojištění CK proti úpadku

*na každých 13 plně platících 1 místo zdarma pro pedagoga

*bezplatné přistavení autobusu (minimálně 13 účastníků)

*dopravu účastníků do místa setkání s hostitelskou rodinou

*služby průvodce po celou dobu zájezdu a dodání inof materiálů

Cena zájezdu nezahrnuje: MHD a vstupy do navštívených objektů a atrakcí