Phone
777 898 967
604 863 684
MÁTE DOTAZ? NEVÁHEJTE VOLAT
Perla na břehu Něvy

Perla na břehu Něvy

7denní
Celoročně
8790,- Kč

Místa: Vilnius, Petrohrad, Riga
Číslo programu: 064
Termín zájezdu: dle přání kolektivu a volných kapacit

 OD 1.10.2019 víza do Leningradské oblasti a Petrohradu zdarma!!!

1.den:  Odjezd z Prahy kolem poledne a přejezd přes Polsko do litevské metropole Vilnius.

2.den: Celodenní prohlídka Vilniusu, jehož historické centrum připomíná Prahu. Pěší procházka starým městem s dlážděnými uličkami a barokními památkami. Večer ubytování v hostelu ve Vilniusu.

3.den: Ráno odjezd z Vilniusu do Petrohradu, cestou zastávka na Hoře křížů, památném místě, kde se nachází desítky tisíc vyřezávaných a kovových křížů, které sem nosili poutníci z celého světa. Jsou zde i kříže památeční k uctění lidí, kteří byli deportováni do gulagů.  Odpoledne přejezd do Petrohradu a ubytování na hostelu v Petrohradu.

4.den: Celodenní prohlídka Petrohradu. Dopoledne návštěva Zaječího ostrova s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou sv. Petra a Pavla. Odpoledne prohlídka Ermitáže v Zimním paláci s bezkonkurenční sbírkou uměleckých předmětů. Večer návrat na ubytování.

5.den:  Ráno návštěva Petrodvorce, letní rezidence Petra Velikého, jejímž srdcem je Velká kaskádová fontána, nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě. Odpoledne návštěva městečka Puškin (Carskoje selo), jehož parky a paláce byly budovány v době největšího rozkvětu ruské říše. Navštívíme Kateřinský palác a nevynecháme ani slavnou Jantarovou komnatu. Večer návrat na ubytování.

6.den: Po snídani prohlídka křižníku Aurora, který spustil jednu z nejzásadnějších událostí novodobých dějin. Poté pokračování v prohlídce města včetně Senátního náměstí se sochou Měděného jezdce, kolosálního chrámu sv. Izáka, z jehož kopule se otevírá panoramatický výhledna na město. Noční přesun do Rigy.

7.den: Dopoledne prohlídka Rigy (středověké jádro nejstaršími kamennými domy v zemi, kostel sv. Petra, dům Černohlavců...), poté odjezd zpět do ČR. Návrat do Prahy ve večerních/nočních hodinách.

 

Cena: 8790,- Kč
Cena zájezdu zahrnuje:

·         Doprava zájezdovým autokarem

·         4x nocleh na hostelu s polopenzí

·         Cestovní pojištění vč.pojištění storno zájezdu

·         Služby průvodce

·         Pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje: MHD a vstupy do navštívených objekt a atrakcí