Phone
777 898 967
604 863 684
MÁTE DOTAZ? NEVÁHEJTE VOLAT
Levandulová Francie

Levandulová Francie

6denní
Celoročně
6990,- Kč

Místa: Monako, Nice, kaňon Verdun, Les Baux de Provence
Číslo programu: 064
Termín zájezdu: dle přání kolektivu a volných kapacit

 

1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den: příjezd do Monaka v ranních hodinách. Procházka městem po stopách Velké ceny F1 (nejslavnější zatáčka, tunel, cílová rovinka), dále kasino Monte Carlo, přístav, ovocný trh. Pokračování na hradby starého města, odkud je překrásný výhled na celé pobřeží. Procházka úzkými uličkami, Knížecí palác, katedrála a možnost návštěvy Oceánografického muzea. Navečer krátká zastávka v “hlavním městě” Azurového pobřeží Nice. Ochutnávka typického místního produktu, kandovaného ovoce, procházka po Anglické promenádě. Odjezd na hotel, nocleh.

3.den: snídaně, odjezd do městečka Grasse, z něhož je nádherný výhled na Azurové pobřeží. Exkurze v parfumerii Galimard. Panoramatická jízda s fotopauzami do oblasti kaňonu řeky Verdon. Zastávka u jezera sv. Kříže. Odpoledne návštěva vesničky Moustiers Ste Marie, která se řadí mezi nejkrásnější francouzské vesnice. Odjezd na ubytování do oblasti západní Provence.

4. den: snídaně, odjezd k jedné z nejslavnějších římských památek, akvaduktu Pont du Gard, návštěva muzea a procházka přes most. Pokračování do oblasti přírodní rezervace Camargue, kde se pasou divocí býci, koně či plameňáci. Zastávka v opevněném městečku Aigues Mortes s vyhlídkou na solná pole. Možnost návštěvy ornitologické rezervace (procházka mezi jezírky s plameňáky). V podvečer přímořské město Stes Maries de la Mer. Návrat na hotel.

5. den: snídaně. Den věnovaný francouzským vesničkám. Návštěva poschoďovitě uspořádaného městečka Gordes, křivolaké uličky. Zastávka u kláštera Abbaye de Senanque s levandulovými poli. Procházka “městem” okru Roussillon, kde projdeme celou okrovou stezku. Na závěr dne exkurze v lisovně olivového oleje. Návrat na hotel.

6. den: snídaně, odjezd do jednoho z nejnavštěvovanějších míst Francie, ikony Provence, Les Baux de Provence, úzké malebné uličky a výstup na zbytky citadely. Zbytek dne v městě římských památek Arles. Navštívíme římskou arénu, římské divadlo, Konstantinovy lázně, muzeum Réattu, podzemí města a bývalé pohřebiště Les Alyscamps. Dále procházka po stopách van Gogha (žlutá kavárna, nemocnice a most). Odjezd zpět do ČR.

ALTERNATIVNĚ lze celý den strávit v přístavním městě Marseille (bazilika Norte Dame de la Garde, lodní výlet na ostrov If nebo koupání na ostrovech Frioli).

7. den: návrat v odpoledních hodinách.

 

Cena: 6990,- Kč
Cena zájezdu zahrnuje:

•dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, kávovar, lednička, bufet, WC, Video)

•4x ubytování na hotelu F1 se snídaní

•komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna

•pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

•na 13 účastníků 1 místo zdarma pro pedagogický dozor

•bezplatné přistavení autobusu (min. 13 účastníků)

•služby průvodce po celou dobu zájezdu a dodání informačních materiálů

Cena zájezdu nezahrnuje: MHD a vstupy do navštívených objektů a atrakcí