Phone
777 898 967
604 863 684
MÁTE DOTAZ? NEVÁHEJTE VOLAT
Wales Grand Tour

Wales Grand Tour

cca 10-20 volných míst + 1-2 pedagogové zdarma
-
10 890,- Kč

1. den: Brzy ráno odjezd z Brna přes SRN na ubytování do severní Francie.

2. den: Ráno plavba přes kanál La Manche a návštěva historického městečka Canterbury. Prohlídka historického centra s průvodcem a návštěva zdejší monumentální katedrály (8£). V případě zájmu návštěva Canterbury Tales Museum (8£), kde zažijete spolu s průvodci v historických kostýmech zažijete pouť do středověkého Londýna. Odpoledne přejezd na ubytování do severního Walesu.

3. den: Celodenní výlet po krásách severního Walesu. Dopoledne návštěva hradu Caernarfon (zdarma jako educational visit) a do vesničky s nejdelším názvem Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch. Odpoledne průjezd NP Snowdonia a výlet na Holy Island. Zastávka u přírodní rezervace South Stack a v přímořském městečku Llandudno. Večer návrat na ubytování.

4. den: Po snídani a rozloučení s rodinami přejezd do jižního Walesu. Cestou zastávka v NP Breacon Beacon a slavné Iron Age Village (10£). Odpoledne návštěva Pig Pit National Coal Museum (zdarma), které připomíná slavnou waleskou hornickou minulost, a kde si každý z návštěvníků může okusit těžký život horníků v 19.století. Večer ubytování v rodinách v Cardiffu či okolí.

5. den: Celodenní výlet do oblasti východního Walesu a západní Anglie. Dopoledne návštěva opatství Tintern Abbey (zdarma jako educational visit), romantickém místě oblíbeném W.Turnerem. Poté krátká zastávka u hradu Chepstow a návštěva města Bristol. Prohlídka historického centra a návštěva monumentálního parníku SS Great Britain (8£). Večer návrat na ubytování.

6.den: Celodenní výlet do jihozápadního Walesu.  Dopoledne návštěva Pembroke Castle (6,50£), poté přejezd do městečka St. David´s, které se pyšní překrásnou katedrálou. Odpoledne zastávka na White Sands Bay, krásné písečné pláži obklopené útesy. Večer návrat na ubytování.

7.den: Celodenní pobyt v hlavním městě Walesu – Cardiffu. Dopoledne prohlídka historického centra s průvodcem a návštěva pohádkového Cardiff Castle (12£), jehož komnaty jsou inspirovány pohádkami Tisíce a jedné noci. Odpoledne návštěva Principality Stadium (10£), fotbalového a ragbyového svatostánku a procházka do supermoderního Port of Cardiff. Večer odjezd na trajekt do Doveru.

8.den: Návrat do Brna v odpoledních hodinách.