Phone
777 898 967
604 863 684
MÁTE DOTAZ? NEVÁHEJTE VOLAT
Tajemné Skotsko

Tajemné Skotsko

030
Celoročně
12 890,-Kč

Místa: Amsterdam, Stirling, Skye, Loch Ness, Edinburgh, Bruggy
Číslo zájezdu: 030
Termín: dle přání školy a volných kapacit

1.den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách přes SRN do Nizozemska.

2.den: Dopoledne příjezd do Amsterdamu, prohlídka historického centra s průvodcem (Dam, Damrak, Královský palác, Květinový trh, Muzejní čtrvrť, bekynáž, …) a návštěva Domu Anne Frank. Odpoledne projížďkalodí na grachtech a přesun do přístavu Ijmuiden. Noční plavba do Newcastelu.

3.den:  Dopoledne vylodění v Newcastelu a přejezd do Skotska. Cestou  fotopauza na skotských hranicích, poté návštěva Jedburgh Abbey, zříceniny augustiánského opatství ze 12. stol. Poté návštěva Linlightgow Palace, kde se narodila budoucí skotská královna Marie Stuartovna. Večer ubytování v hostitelských rodinách ve Stirlingu/Edinburgu.

4.den: Dopoledne návštěva městečka Falkirk, kde se nachází jedinečný technický vynález Falkirk Wheel ( projížďka) a poté výstup na Wallace Monument. Odpoledne prohlídka města Stirling a návštěva hradu, na němž se rodily skotské dějiny, Stirling Castle. Večer návrat na ubytování do hostitelských rodin.

5.den:  Celodenní výlet na skotskou Vysočinu. Průjezd vřesovištěm Rannoch Moor a procházka smutným údolím Glencoe, které se proslavilo krvavým střetnutím skotských klanů.  Odpoledne zastávka u jedinečné soustavy zdymadel ve městě Fort William. Poté projížďka po  jezeře Loch Ness a průjezd údolím Glen Shiel na ostrov Skye. Cestou fotopauza u Elian Donan Castle, který je považován za nejkrásnější hrad ve Skotsku. Večer ubytování v hostelu na ostrově Skye.

6.den:  Brzy ráno okružní jízda ostrovem. Fotopauza u vodopádu Klit Rock a Old Man of Storr a zastávka na tajemném Kilmuir Cemetry, kde je pochovaná jakobitská hrdinka Flora MacDonald. Poté návštěva Dunvegan Castle a výlet čluny k volně žijící kolonii tuleňů. Odpoledne návrat do Stirlingu okolo jezera Loch Garry s výhledy na Grampian Mountains. Večer ubytování v host.rodinách ve Stirlingu/Edinburghu.

7.den: Celodenní výlet do hlavního města Skotska Edinburghu, které je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Dopoledne procházka po Royal Mile , Královské míli, a návštěva Edinburgh Castle , kde jsou uchovány skotské korunovační klenoty, a St. Giles Church. Odpoledne procházka po Princess Street, možnost nákupů  a návštěva královské jachty Britannia. Večer návrat na ubytování do hostitelských rodin.

8.den: Ráno rozloučení s hostitelskými rodinami a přejezd na jih do Hullu. Cestou návštěva Rosslyn Chapel , která se pyšní nádhernou výzdobou. Dle pověsti je zde uchován Svatý Grál. Kaple se proslavila i díky knize DaVinci Code, dle časových možností návštěva Melrose Abbey, kde je uloženo srdce Roberta Bruce.. Večer nalodění na trajekt do Zeebrugge.

9.den: Dopoledne vylodění v Zebrugge, procházka historickým centrem Brugg a zastávka u symbolu Belgie – Atomia, v nočních hodinách návrat do ČR.

Cena: 12890,- Kč
Cena zahrnuje:
 • dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, kávovar, lednička, bufet, WC, Video)
 • 1x trajekt Amsterdam – Newcastle s ubytováním ve 4-lůžkových kajutách
 • 1x trajekt Hull - Zeebrugge s ubytováním ve 4-lůžkových kajutách
 • 4x ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí (oběd ve formě balíčků)
 • 1x ubytování v hostelu se snídaňovým balíčkem
 • komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storno
 • pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 Sb.
 • na 13 účastníků 1 místo zdarma pro pedagogický dozor
 • bezplatné přistavení autobusu (min. 13 účastníků)
 • dopravu účastníků do místa setkání s hostitelskou rodinou
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu a dodání informačních materiálů
Cena nezahrnuje
 • MHD a vstupy do navštívených objektů a atrakcí